Liebster Blog Award

liebster blog award

Dzisiaj wpis nieco inny niż zwykle. Zdradzę Wam tu co nieco informacji na swój temat, których pewnie wcale bym nie zdradziła, gdyby nie nominacja od Agnieszki Dec z bloga Deko Zdrowia. 🙂 O co tu w ogóle chodzi? Z tego, co zdążyłam zreaserchować dowiedziałam się, że Liebster Blog Award to międzyblogowa zabawa mająca na celu wypromowanie mało popularnych blogów. Nie wiem, na ile takie zabawy przynoszą skutek, ale pomyślałam sobie, że właściwie czemu nie. Agnieszka zadała mi 11 pytań, a ja poczułam się jak gwiazda, która udziela wywiadu, co, muszę przyznać, całkiem mi się spodobało. A oto, co nam z tego „wywiadu” wyszło:

#1 Czym jest dla Ciebie blogowanie?

Hołduję zasadzie „jeśli to, co robisz, może pomóc chociaż jednej osobie, to znaczy, że było warto”. Staram się, by moje wpisy miały pozytywny wpływ na moich Czytelników (kurczę, napisałam tak chyba pierwszy raz i dotarło do mnie z całą mocą, jak to miło mieć swoich Czytelników <3), niezależnie od tego, czy piszę akurat o zdrowiu, sprzątaniu, myśleniu czy wrzucam jakiś fajny przepis. Blogowanie to poza tym świetny sposób na szeroko pojęte dzielenie się tym, czym mam ochotę się podzielić, jako że osoby, które czytają mojego bloga to osoby o podobnych poglądach, czego nie mogę powiedzieć o większości swoich znajomych z Facebooka. 😉 Mam dzięki temu poczucie, że tworzę taki mały pozytywny internetowy azyl.

#2 Jak motywujesz się do dalszego pisania bloga w chwilach kryzysu?

Najczęściej wcale. Kryzys musi wybrzmieć. Może po prostu jestem zbyt zmęczona codziennością i nie czuję, że – odnosząc się do pytania pierwszego – mogłabym coś pozytywnego napisać. A nie chciałabym później żałować, że wrzuciłam na swojego bloga coś, co jest całkowicie niezgodne z moją wizją siebie i tego bloga. W tym czasie staram się pracować nad sobą, a także po prostu zadbać o to, by w moim życiu działy się rzeczy napawające mnie entuzjazmem do tworzenia, by wrócić do pisania będąc w doskonałej formie.

#3 Jak dbasz o zdrowie?

Gdyby ktoś miał ochotę sprawdzić dokładnie, co robię, by dbać o swoje zdrowie, musiałby przejrzeć mojego bloga. 😉 Mogłabym właściwie napisać o tym cały osobny tekst. A tymczasem opiszę to pokrótce. Przede wszystkim staram się jeść nieprzetworzoną żywność, a moja dieta oparta jest głównie o produkty roślinne. Poza tym prawie codziennie ćwiczę jogę i staram się wyrabiać swoją normę 10 tysięcy kroków (dobra rzecz też dla portfela, bo oszczędzam na biletach na komunikację miejską  ;)). Z kolei moja pielęgnacja opiera się na kosmetykach naturalnych lub nawet własnoręcznie robionych, czego przykładem może być na przykład krem do ciała z oliwą magnezową. Bardzo pilnuję też, by regularnie robić podstawowe badania krwi i np. USG, a także odbywać kontrolne wizyty u podstawowych specjalistów, tzn. u ginekologa, dermatologa i okulisty.

#4 Twój ulubiony owoc to…

Lubię wszystkie. Przynajmniej te, które miałam szansę spróbować. Moje ulubione to zdecydowanie czarne porzeczki, leśne jagody, pomarańcze i banany (te ostatnie cenię przede wszystkim za ich niesamowitą wartość odżywczą).

#5 Słodycze – mogłoby ich nie być czy nie wyobrażasz sobie bez nich życia?

Bardzo chciałabym powiedzieć, że mogłoby ich nie być, ale niestety czekolada, sernik, szarlotka i pierniki mają nade mną jakąś niewytłumaczalną władzę. 😉

#6 Na jakiego bloga zaglądasz najczęściej?

Czytam wiele blogów, ale te, które najbardziej cenię, to Segritta (za wszechstronność i podobne do moich wartości), Tekstualna (za ogromną inspirację), Kasia Gandor (za wartościową wiedzę podaną w łatwoprzyswajalny sposób) i Stay Fly (za luzackość i klasę w jednym, mega!). Z blogów o podobnej tematyce (po części) wyróżniłabym na pewno Ekologikę, Make Happy Life i NaNowoŚmieci. Dwa ostatnie blogi zresztą nominuję. 🙂

#7 Jak promujesz swojego bloga?

Najczęściej podlinkowując na Facebookowych grupach dla blogerów. Od początku istnienia bloga prowadzę fanpage, od niedawna – instagram i intensywnie myślę o założeniu Pinteresta dedykowanego blogowi.

#8 Jak długo śpisz?

Długo. Najczęściej 8 godzin.

#9 Gdybyś musiał trzymać w swoim domu zwierzę – jakie byś wybrała?

Gdybym mogła, zaadoptowałabym stadko surykatek. Albo szopa pracza. Jednak moim marzeniem jest uratować jednego kundelka ze schroniska i to chyba jest najbardziej osiągalne.

#10 Kiedy ostatnio robiłaś cytologię szyjki macicy?

W październiku zeszłego roku (czyli 3 miesiące temu). Dziewczyny, badajcie się!

#11 Co poprawiłabyś w blogu dekozdrowia.pl? 🙂

Bardzo trudne pytanie. Po raz pierwszy poczułam się nie jak gwiazda odpowiadająca na przyjemne pytania, ale jak krytyk, który bierze pełną odpowiedzialność za to, co odpowiada i jak się poczuje osoba, która moje słowa przeczyta. Nie żebym chciała powiedzieć coś złego. 😉 Piszesz o ważnych rzeczach w sposób, który bardzo mi odpowiada. Widać, że się przykładasz i sama przyznajesz się do tego, że fotografia nie jest Twoją mocną stroną. Smartfon w dłoń i próbuj. Nie uda się, to pobierzesz zdjęcie z darmowego banku. 🙂

A teraz troszkę o zasadach całej zabawy:

 1. Po otrzymaniu nominacji odpowiadasz na pytania zadane Ci przez nominującego (bądź nominującą).
 2. Wybierasz 11 blogów, które Ty chcesz nominować (są różne kryteria dla tych blogów – najlepiej, jeśli będą to blogi rozwijające się, co dla mnie oznacza, że będą o podobnej, nieco mniejszej lub nieco większej popularności niż mój).
 3. Układasz swoje 11 pytań.
 4. Wysyłasz informację o nominacji osobie, którą nominujesz.
 5. Nie możesz nominować osoby, która nominowała Ciebie (bez sensu, wiadomo).

Oto moje nominacje:

 1. http://pazurempisany.blog.pl/
 2. http://makehappylife.pl/
 3. http://www.nanowosmieci.pl/
 4. https://homesyndrome.com/
 5. http://kozadomowa.blogspot.com/
 6. http://www.lovhealthylife.pl/
 7. http://www.okiemsocjologa.pl/
 8. http://projektantkazycia.pl/
 9. http://www.healthystyle.pl/
 10. http://liberalrebel.com/
 11. http://czytaj-na-walizkach.pl/

A to moje pytania dla nominowanych:

 1. Jaki jest Twój ulubiony zdrowy nawyk (może to dotyczyć zdrowia fizycznego, jak i psychicznego)?
 2. Co robisz, by dbać o środowisko naturalne?
 3. Najlepszy sposób na odstresowanie to …
 4. Gdyby człowiek miał przeczytać jedną jedyną książkę w ciągu całego życia, to którą powinien Twoim zdaniem wybrać?
 5. Najpiękniejsze miejsce na ziemi to …
 6. Czy starasz się włączać roślinne posiłki do swojej diety? Jaki jest Twój ulubiony przepis wegański lub wegetariański?
 7. Jesteś raczej introwertyczką czy ekstrawertyczką?
 8. Jakie blogi najchętniej czytasz? Jakie wartości muszą reprezentować te blogi?
 9. Czy nazwałabyś kogoś autorytetem? Kogo?
 10. Co warto zrobić, by zwiększyć popularność swojego bloga?
 11. Świat byłby lepszy, gdyby ludzie …

Weźcie udział, pobawmy się. A co! 🙂